Re-Startin Plus - vitamin D3, vitamin K, bór, betakaroten a kyselina alfa lipoová (nově objevený vitamin B13, který je esenciální pro buněčné dýchání). Doplněk stravy.

Kód: 059
310 Kč
Skladem

Přípravek Re-Startin Plus obsahuje důležité esenciální živiny vitamin D3 (cholekalciferol) a vitamin K2. Dále poměrně vzácný prvek bór, který se v běžné potravě vyskytuje v malém množství. Jeho důležitost v lidském metabolismu se teprve začíná vyjasňovat, souvisí se stavbou kostí a dobrým vstřebváním vápníku. Výrobek obsahuje i nově objevený vitamin B13 - kyselinu alfa lipoovou, která je esenciální pro buněčné dýchání a tudíž i celkový metabolismus organismu. Obsahuje i betakaroten.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobek Re-Startin Plus byl speciálně navržen na podporu regenerace organismu. Jedná se o originální komplex esenciálních živin (tyto si organismus člověka neumí vyrobit, musí být dodávány potravou denně a denně se také spotřebovávají)  nezbytných pro správné fungování organismu. Je určen hlavně pro dlouhodobé užívání zejména u starších nebo vyčerpaných klientů. U těchto skupiny se vychází z předpokladu, že vlivem narušeného metabolismu je vstřebávání živin z potravy zhoršené. U klientů v andropauze či menopauze navíc zohledňujeme úbytek hormonů, které dále snižují vstřebávaní důležitých živin.

Obsahuje ty složky, které běžná průmyslově zpracovaná strava obsahuje v nedostatečném množství.  Jeho konkrétní význam při regeneraci spočívá v tom, že obsahuje v dostatečných denních dávkách běžně nedostatkové živiny  vitamin D a vitamin K.  Dále bór a kyselinu alfa lipoovou a betakaroten. Ve výrobku jsou taková množství účinných látek, které není možné získat běžně potravou. 

Vitaminy D a K patří mezi esenciální živiny (t.j. živiny, které organismus nutně potřebuje, neumí vyrobit, a proto musí být dodány potravou). Esenciální živiny mají pro každý organismus obrovský význam. Zpravidla se účastní mnoha metabolických reakcí v organismu. Pokud má organismus sníženou hladinu těchto vitaminů, nastávají situace, že některé biochemické reakce v organismu neprobíhají. To zpravidla vede ke zdravotním problémům, které se obtížně vysvětlují. Je to i proto, že reakce v organismu jsou zpravidla řetězové a nedostatek jedné živiny podmiňuje využití jiných živin. Jedinou cestou, jak tomu zabránit, je sledovat, aby v naší potravě byl dostatek všech esenciálních živin. Za dostatek živin se zpravidla považuje tzv. doporučená denní dávka, což je množství, které bylo dlouhodobě lékařsky testováno a je považováno za optimální pro fungování organismu..Doplnění esenciálních živin do potravy západní přírodní medicína považuje za důležitou regenerační metodu. 

Důležitost vitaminů D a K potvrzují i schválená zdravotní tvrzení, která je možné deklarovat na doplňcích stravy s významným obsahem vitaminu D. (Zde podotýkáme, že podle odborné literatury se například vitamin D se účastní tisíců biochemických reakcí v organismu a následující tvrzení samozřejmě vše nepostihují - zájemci se mohou více dozvědět třeba ve Wikipedii):


Tvrzení na vitamin D jsou následující:
-Vitamin D přispívá k normální hladině vápníku v krvi 
-Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí
-Vitamin D přispívá k udržení normální činnosti svalů 
-Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu zubů 
-Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému 
-Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk 

Tvrzení na vitamin K2 jsou následující:

-Vitamin K2 přispívá k normální srážlivosti krve a k udržení normálního stavu kostí


Odborná literatura uvádí například, že pacienti s cukrovkou, rakovinou, roztroušenou sklerózou a osteoporózou mají vždy sníženou hladinu vitaminu D. Rovněž snížená imunita a například odolnost ke chřipkám  je způsobena nedostatkem vitaminu D.

Ve výrobku Re-Startin Plus je vitamin D obsažen v doporučených denních dávkách. Proto je tento výrobek velice vhodný k preventivnímu užívání po celý rok. Budete mít vždy zajištěno, že u těchto vitaminů nebudete mít nedostatek a zároveň tyto dávky nemohou způsobit předávkování ani při celoročním užívání. 

Bór patří mezi tzv. ultrastopové prvky, které se v lidském organismu (ale i v jiných organismech. např. v organismech domácích zvířat) obvykle vyskytují v množství menším než 0,0001% tělesné váhy. Přesto hrají důležitou roli v lidském metabolismu, jen se přesně ještě neznají jeho přesné funkce. V Každém případě v některých potravinách (např. cibule, mandle) bór v potravě přijímáme, ale v poměrně v malém množství.  Mezi ultrastopové prvky patří bór, křemík, nikl, vanad a kobalt. Důležitost bóru pro organismy se teprve začíná objevovat. Např. jsou k dispozici výzkumné zprávy, které ukazují na souvislost mezi osteochondrózou u vepřů a nedostakem bóru. Přídavek bóru do krmení vepřů v množství 50ppm v potravě (t.j. na kg potravy cca 50 mikrogramů) denně vylepšil stav ostechondrózy. U bóru je velkou výhodou, že je netoxický pro lidský organismus dokonce ve velkých dávkách - jeho toxicita se uvádí na úrovni  dávek podobných jako u kuchyňské soli. Takže organismus snese dokonce i gramové dávky. Odborná literatura uvádí, že by se mělo v potravě přijímat cca 8 až 12 miligramů bóru denně, což běžné potraviny normálně nezajišťují.   V přípravku Re-Startin Plus je v denní dávce obsaženy 4 miligramy bóru. Toto množství považujeme za významný příspěvek  k plnohodnotné výživě a jistotu pro každého, že jeho strava bude vždy obsahovat nějaké procento bóru a nebude tedy nikdy trpět katastrofálním nedostatkem bóru. Obsah bóru v potravinách totiž může být proměnlivý, v potravinách je ho poměrně malé množství a to ještě jen v některých. Může tedy nastat - a v běžném životě to nastává, že u některých  lidí se vlivem chaotického stravování v běžné potravě vyskytuje minimální množství bóru. Zároveň nemůže dojít k žádnému předávkování, a to ani při dlouhodobém užívání.

Kyselina alfa lipoová je sloučenina, která se ve zdravém organismu normálně vyskytuje a organismus ji sám vyrábí. To znamená, že sice není esenciální živinou, ale je esenciální pro buněčné dýchání a činnost buněčných elektráren - mitochondrií.. To znamená podílí se nejméně na pěti enzymatických reakcích, které napomáhají převodu živin z potravy na adenosintrifosfát (ATP), kterým buňky ukládají energii k dalšímu využití. Bylo zjištěno, že čím je člověk starší, tím se snižuje schopnost organismus syntetizovat tuto nesmírně důležitou látku. Tím se také snižuje výkon buněčných elektráren - mitochondrií. Nefunkční mitochondrie se považují za hlavní příčinu narušené činnosti buněk a jednu z příčin stárnutí organismu. Proto je velice důležité tuto látku do organismu dodávat, přídavek v potravě je plusem, který organismu pomáhá posílit jeho přirozené reakce. Proto je obsažen i v Re-Startinu Plus, který má celkově pomáhat organismu. V některých zemích se kyselina lipoová propaguje jako antioxidant (např. USA), v Německu se od roku 1966 používá na lékařský předpis na léčení vedlejších účinků diabetu (např. neuropatie).. V České republice zatím nejsou schválena žádná zdravotní tvrzení ani doporučené denní dávky. Dávkování v Re-Startinu Plus vychází ze zkušeností v obdobných doplňcích stravy, které se používají v zahraničí.

Výrobek obsahuje betakaroten, který se v organismu přetváří na vitamin A. Vitamin A v organismu přispívá k normální funkci imunitního systému. Je potřebný pro udržení normálního stavu pokožky a zraku. 

Jak z výše uvedených povolených tvrzení vyplývá, náš výrobek Re-Startin® Plus má mnoho užitků, tento komplex působí při mnoha biochemických reakcích v organismu. Navíc vitaminy vitaminy D a E jsou běžně nedostatkové, a proto většina lidí stejně musí dodávat v podobě doplňků (pokud chcete být zdraví).  Zejména vitamin D je velice důležitý pro mnoho tisíc reakcí v organismu. . 

Tento výrobek doporučujeme užívat denně a dlouhodobě.  Obdobně jako denně nakupujete chléb, máslo, sýry apod., i Re-Startin Plus je vhodnou potravinou k dennímu užívání. V něm obsažené živiny totiž také potřebujeme denně a je poměrně obtížné je jinak z běžných potravin získat v dostatečném množství. Při dlouhodobém užívání na sobě určitě zaznamenáte vyšší odolnost organismu vůči nemocech (doporučujeme ještě ve spojení s Re-Startinem C a Re-Startinem B. Poznáte v horizontu několika měsíců užívání.  

Obsah balení: 60 tobolek

Obsah účinných látek v 1 tobolce (udržovací denní dávka): Vitamin D3 - 0,005 mg (100% DDD), Kyselina alfa lipoová 50 mg (DDD nestanoveno), bór 4,0 mg (DDD nestanoveno), betakaroten 2,0 mg (DDD nestanovena), Vitamin K2 - 0,05 mg (66,67 %DDD) 

Výrobce: Centrum řízené regenerace s.r.o., Mladenovova 3233/7, 143 00 Praha 4

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy a minerály
Hmotnost: 0.06 kg