Reference

V článku jsou reference na přírodní lékařské regenrační metody, které jsou v Německu i některých jiných státech zastřešeny oficiálními lékařskými institucemi
Klienti se nás často ptají na reference a potvrzení toho, zda mohou ozdravovacím metodám německých lékařů přírodní medicíny věřit. Po přečtení tohoto článku snad všechny takové pochybnosti odpadnou. 

Zde uvádíme hlavní reference:

  

 

1. Metodika Půstu pro zdraví, kterou používáme, je identická s německou lékařskou metodikou léčebného půstu. Je garantována německou Lékařskou společností pro léčebné půsty a výživu (ÄGHE).

 

Metodiku léčebného půstu jako první na své klinice přírodní medicíny ve městě Bad Pyrmont již před téměř 100 lety začal používat německý lékař Otto Buchinger, který ji nejprve vyzkoušel sám na sobě a vyléčil se ze závažných zdravotních problémů. Pak ji začal používat i u svých pacientů. Je tedy jejím duchovním otcem. Protože byl s touto metodou léčení velice úspěšný, jeho metodika léčebného půstu se v Německu rozšířila. Dnes ji tam používá celá řada lékařů na klinikách i v privátních praxích.

 

Tito lékaři mají klasické medicínské vzdělání. Již od roku 1986 jsou sdruženi ve vlastní specializované lékařské společnosti s názvem Ärztegesellschaft Heilfasten & Ernährung (v překladu Lékařská společnost pro léčebné půsty a výživu – můžete se podívat na jejich stránku). Tato lékařská společnost (podobně jako Česká lékařská společnost v ČR), garantuje kvalitu léčení.

 

2. V Německu na bázi léčebných půstů a plnohodnotné výživy již dlouhá léta léčí celá řada klinik přírodní medicíny.

 

Například původní klinika Dr. Otto Buchingera ve městě Bad Pyrmont již funguje téměř 100 let. Více podrobností naleznete na stránce Klinik Dr. Otto Buchinger .

Další takovou klinikou je např. Malteser Klinik von Weckbecker. Což je také klinika přírodní medicíny s tradicí 60 let. Jejím zakladatelem je Dr. Weckbecker. Podrobnosti naleznete zde:http://www.weckbecker.com/startseite.html

 

Klinik, které přímo specializovaně využívají k léčení léčebný půst, zásaditou stravu a plnohodnotnou výživu je v Německu nejméně 10.  Nejsou vůbec malé ani levné (týdenní pobyt stojí v základu 1000 až 2000 Euro, jejich kapacita je 100 až 150 lůžek). Jsou většinou umístěny v lázeňských městech, mají charakter wellness hotelů (jejich součástí jsou bazény, sauny, fitcentra i lékařské centrum). Už sama skutečnost, že tyto kliniky i při svých poměrně velkých ubytovacích kapacitách prosperují už celá desetiletí, je důkazem toho, že půst a úprava stravy – jako léčebná metoda – funguje. Jinak by tyto kliniky v náročném konkurenčním prostředí nemohly přežít. Většinu klinik jsme osobně navštívili a spolupracujeme s nimi.

 

3. V regeneračních programech používáme osvědčené Protokoly lékařů přírodní medicíny. Podrobné informace o tom, jak tyto Protokoly vznikají, jakou mají hodnotu naleznete na stránce Protokoly lékařů přírodní medicíny.

 

Lékaři přírodní medicíny při práci se svými klienty běžně používají tzv. řízenou regeneraci, t.j. klienti provádějí svou regeneraci v domácích podmínkách a s přírodním lékařem jsou v pravidelném kontaktu. Kontakt se uskutečňuje osobně, mailem, telefonicky či pomocí Skype. Tento osvědčený způsob používá Centrum řízené regenerace s.r.o. v České republice, které má vlastní lékařsky certifikované trenéry Půstu a Plnohodnotné výživy, vyškolené v Německu.

 

4. Metoda léčebného hladovění se používá i v Ruské federaci a je tam zastřešena lékaři a státními orgány.

 

Německo není jedinou zemí, kde se užívá řízené hladovění v kombinaci s kvalitní výživou pro léčení mnoha zdravotních problémů. Obdobná metodika tzv. léčebné hladovění (v Rusku má oficiální název Detoxikačně – dietní terapie, což podtrhuje důležité spojení detoxikace a výživy) se používá již dlouhá léta oficiálně v Ruské federaci, kde je také zastřešena lékaři a je schválena k užívání pro řadu indikací také Ministerstvem zdravotnictví Ruské federace. Tato metodika byla rovněž testována na tisících pacientech na řadě ruských klinik v 50. a 60. letech 20. století (v podobném režimu, v jakém se testují například léky).

 

5. Řízené hladovění, půsty a výživu užívá k léčení i celá řada dalších individuálních lékařů tzv. naturopatů po celém světě.

 

U nás je známý např. Paul Bragg. I tito lékaři vydávají knihy a dokumentují v nich léčbu na mnoha svých pacientech. Existují i speciální vzdělávací instituce a společnosti, které naturopaty vzdělávají i v oblasti řízeného hladovění.

 

6. Metodika Plnohodnotné výživy, kterou při léčení doporučuje německá Lékařská společnost pro léčebné půsty a výživu, je německý koncept výživy, který byl dlouhodobě (7 let) testován lékařskou studií na dobrovolnících. Na jeho vývoji se podílela celá řada lékařů, specialistů na výživu i biochemiků. To je ve světě výživy poměrně ojedinělé.

 

7. Metody klinické psychologie jsou i ČR běžně uznávány.

Centrum řízeného hladovění využívá prověřené metody klinické psychologie v kombinaci s výše uvedenými metodami a má k tomu specialistku s příslušným vzděláním a dlouholetou praxí.