Re-Bazik® - k doplňování zásadotvorných minerálů nejen při půstech a zásaditých kúrách, zdroj vápníku a hořčíku. Doplněk stravy.

Kód: 001
330 Kč
Skladem

Přípravek Re-Bazik® je velice užitečný doplněk stravy. Používá se k doplňování zásadotvorných minerálů při půstech a zásaditých kúrách. Obsahuje vápník, hořčík, draslík a sodík, které v organismu mají mnoho důležitých funkcí. Více se dozvíte níže v textu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

RE-BAZIK® – k doplňování zásadotvorných minerálů nejen při půstech a zásaditých kúrách, zdroj vápníku a hořčíku.

 
Mnozí si jistě říkají, na co jsou dobré zásadotvorné minerály ve formě přípravku Re-Bazik® a jestli je ve svém životě potřebují. V tomto článečku se vám pokusím vysvětlit, proč tyto zásadotvorné minerály běžný člověk potřebuje i mimo období půstů a zásaditých kúr.

Vše souvisí s naší výživou. Ročně sníme přibližně 500 až 750 kg potravin. Správně složená strava by měla obsahovat přibližně 80 objemových procent ovoce a zeleniny a jen přibližně 20 objemových procent toho ostatního, tj. masných, mléčných,rybích a obilných výrobků a luštěnin.

 

Takto složená strava obsahuje vyvážený poměr mezi tzv. zásadotvornými a kyselinotvornými minerály. Za zásadotvorné minerály se považují vápník, draslík, hořčík a sodík a kyselinotvorné minerály jsou především fosfor, chlór, síra. Zásadotvorné minerály organismus získává především z ovoce a zeleniny, zatímco kyselinotvorné pocházejí především z masných, mléčných, obilných výrobků a luštěnin. V organismu musí být zajištěna rovnováha mezi kyselinotvornými a zásadotvornými minerály – odborně se tomu říká acidobazická rovnováha.

 
Informace o acidobazické rovnováze organismu:
 

V lidském těle je asi 200 různých druhů buněk. Tyto buňky jsou základní jednotkou, ve které se odehrávají veškeré děje konkrétního orgánu či tkáně.  Tak například, když mluvíme o činnosti jater, jsou to vlastně jaterní buňky, kde se odehrávají hlavní pochody, které mi přisuzujeme celkově játrům. Právě v buňkách nejrůznějších orgánů se tvoří látky, které jsou nezbytné pro správnou činnost organismu (hormony, enzymy, bílkoviny, kolagen a další). Mezi jednotlivými buňkami v tkáních a orgánech je tzv. mezibuněčný prostor. Ukazuje se, že jeho stav a biochemické vlastnosti jsou pro správnou činnost buněk rozhodující.

 

Organismus má mechanismy, jak toto vnitřní biochemické prostředí neustále udržovat v rovnovážném stavu (tento jev se nazývá homeostáza). V rámci homeostázy organismus udržuje i tzv. acidobazickou rovnováhu, což je rovnováha mezi kyselinami a zásadami v organismu. Zásadotvorné minerály (vápník, draslík, hořčík a sodík) se v organismu podílejí na neutralizaci kyselin, které při buněčném metabolismu vznikají z tzv. kyselinotvorných minerálů (fosfor, chlór, síra).

 

Pokud organismus nezíská z potravy dostatek zásadotvorných minerálů, má problém s udržením acidobazické rovnováhy. Lépe řečeno organismus tuto acidobazickou rovnováhu udrží v nejdůležitějších částech např. v krvi (má pro organismus mimořádnou důležitost), ale už nezvládne neutralizovat všechny kyseliny v celém organismu. Ty zůstávají uložené v mezibuněčných prostorech a čekají, až organismus zase získá dostatek zásadotvorných minerálů pro jejich neutralizaci.
 
Pokud je tento stav v mezibuněčných prostorech trvalý, nastává celá řada závažných zdravotních problémů. Přírodní medicína tento stav nazývá tzv. skrytým překyselením nebo tzv. latentní acidózou. V podstatě se jedná o to, že mezibuněčný prostor je znehodnocen, má špatné pH. To má ale velice vážný dopad na fungování hormonů a enzymů. Ty v buňkách vznikají a přes mezibuněčný prostor procházejí. Jelikož jsou právě na pH prostředí velice citlivé, poškozují se..
 
Podle lékařů přírodní medicíny právě s vnitřním překyselením tkání souvisí celá řada zdravotních problémů jako např. podrážděnost, akné, alergie, bolesti hlavy, celulitida, ekzémy, chronický únavový syndrom, bolesti kloubů, psychické poruchy, vypadávání vlasů, záněty a mnoho dalších. Dokonce i rakovina se dává do souvislosti s narušením vnitřního biochemického prostředí organismu, což překyselení tkání de facto je.
 
Většina lidí (odhaduje se asi až 80% populace) nemá svou obvyklou stravu složenou ve správném poměru 80:20%. Proto také řada lidí trpí překyselením organismu.

Naštěstí stav překyselení není trvalý, dá se upravit změnou stravy. To ale trvá poměrně dlouho. Lidé žádají rychlá řešení.

Němečtí lékaři přírodní medicíny objevili způsob, jak toto překyselení organismu odstranit rychleji. Cestou je upravit stravu, aby byla složena převážně ze zásadotvorných složek a navíc doplnit do stravy zásadotvorné minerály. Tím se celý proces odkyselení organismu dá výrazně urychlit.
 
Výrobek Re-Bazik®, který je složen z citrátů zásaditých minerálů (vápník, draslík, hořčík a sodík), je určen právě k tomu, aby se odkyselení organismu mohlo provést výrazně rychleji. Forma citrátů je jeho největší výhoda. Proto se používá především v intenzivních odkyselovacích programech. Citráty zásaditých minerálů mají podle studií lepší vstřebatelnost pro organismus než jiné sloučeniny zásaditých minerálů – např. uhličitan vápenatý nebo uhličitan hořečnatý. Takže se dá používat všude tam, když je potřeba doplňovat tyto minerály (např. vápník při osteoporóze).
 
Vápník, hořčík a draslík jsou minerály, které v organismu mají celou řadu dalších funkcí. Ty ani není možné všechny popsat, zde uvádíme povolená zdravotní tvrzení:

 
Hořčík
Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
Hořčík přispívá k elektrolytické rovnováze
Hořčík přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
Hořčík přispívá k normální činnosti nervové soustavy
Hořčík přispívá k normální činnosti svalů
Hořčík přispívá k normální syntéze bílkovin
Hořčík přispívá k normální psychické činnosti
Hořčík přispívá k udržení normálního stavu kostí
Hořčík přispívá k udržení normálního stavu zubů
Hořčík se podílí na procesu dělení buněk
 
Draslík
Draslík přispívá k normální činnosti nervové soustavy
Draslík přispívá k normální činnosti svalů
Draslík přispívá k udržení normálního krevního tlaku
 
Vápník
Vápník přispívá k normální srážlivosti krve
Vápník přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
Vápník přispívá k normální činnosti svalů
Vápník přispívá k normální funkci nervových přenosů
Vápník přispívá k normální funkci trávicích enzymů
Vápník se podílí na procesu dělení a specializace buněk
Vápník je potřebný pro udržení normálního stavu kostí
Vápník je potřebný pro udržení normálního stavu zubů
 
 Jak vidíte minerály obsažené ve výrobku Re-Bazik®  mají mnohé užitky. Navíc je přípravek Re-Bazik® důležitý pro všechny, kteří svoji stravu neudržují ve výše uvedeném poměru 80% zásadotvorných složek k 20% kyselinotvorných složek.

 
Re-Bazik® se užívá také při intenzivních půstech ke zmírnění projevů tzv. acidobazické krize a také k posílení zásaditého charakteru potravy při zásaditých kúrách a programech.

 
Hmotnost  balení: 200 g
Složení: Laktóza, citrát vápenatý, citrát draselný, citrát sodný, citrát hořečnatý

Obsah v 15 g (2 vrchovaté čajové lžičky): vápník 257 mg, hořčík 70 mg, sodík 175 mg, draslík 340 mg, laktóza 11,65 g
 
Výrobce: Centrum řízené regenerace s.r.o.,
Mladenovova 3233/7, 143 00 Praha 4, tel.: 777 143 283

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy a minerály
Hmotnost: 0.247 kg