Kyselina alfa lipoová (kyselina thioktová, Vitamin B13) - Doplněk stravy

Kód: 112
295 Kč
Skladem

Kyselina alfa lipoová, též vitamin B13, kyselina thioktová. Je důležitá pro buněčné dýchání, zejména činnost buněčných elektráren - mitochondrii. Zdravý organismus sám průběžně vyrábí. Se stářím se snižuje schopnost organismu tento vitamin produkovat. Snížená funkce buněčných mitochondrií se považuje za jednu z příčin stárnutí a chronických zdravotních problémů. V Německu se kyselina alfa lipoová používá jako lék při léčbě diabetické neuropatie. Více se dozvíte níže v textu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kyselina alfa lipoová, 

nebo též vitamin B13 (kyselina thioktová), je sloučenina, která se ve zdravém organismu normálně vyskytuje a organismus ji sám vyrábí. To znamená, že sice není esenciální živinou, ale je esenciální pro buněčné dýchání a činnost buněčných elektráren - mitochondrií. Podílí se nejméně na pěti enzymatických reakcích, které napomáhají převodu živin z potravy na adenosintrifosfát (ATP), kterým buňky ukládají energii k dalšímu využití. Bylo zjištěno, že čím je člověk starší, tím se snižuje schopnost organismus syntetizovat tuto nesmírně důležitou látku, a to dost výrazně - řádově v desítkách procent.  Tím se také snižuje výkon buněčných elektráren - mitochondrií. Nefunkční mitochondrie se považují za hlavní příčinu narušené činnosti buněk a jednu z příčin stárnutí organismu. Nefunkční buněčné elektrárny jsou podle některých hypotéz také příčinou řady chronických onemocnění. Proto je velmi vhodné tuto látku do organismu dodávat, zejména ve starším věku a při některých chronických zdravotních problémech (cukrovka, neuropatie, zánětlivá onemocnění).  Tím se organismus podporuje v jeho přirozené činnosti, s kyselinou alfa lipoovou organismus umí dobře pracovat. 

V některých zemích se kyselina lipoová propaguje jako antioxidant (např. USA), v Německu se od roku 1966 používá na lékařský předpis na léčení vedlejších účinků diabetu (např. neuropatie), je i součástí některých léků (jaterní problémy).  Lékaři západní přírodní medicíny tuto látku využívají ve vyšších dávkách při léčbě neuropatie i jiných zdravotních problémech. V České republice zatím nejsou schválena žádná zdravotní tvrzení ani doporučené denní dávky. 

Součástí výrobku je také chróm. Chrom je základním stopovým prvkem, který je nezbytný pro podporu metabolizmu. Pomáhá také udržovat normální hladinu krevního cukru. 

Složení:

Nosič kukuřičná vláknina. Kyselina alfa-lipoová (kyselina thioktová), regulátor kyselosti (citran sodný). Protispékavé látky: sojový lecithin, talek, stearan hořečnatý, oxid křemičitý, fosforečnan vápenatý, chlorid chromitý.

Výživová hodnota 100 g (1 tablety 1.000 mg):

Energetická hodnota 979 (9,8) kJ, 239 (2,4) kcal.

Bílkoviny 0 g

Sacharidy 0,15 (0,0015) g

Tuky 3,4 (0,034) g

Tableta obsahuje 200 mg kyseliny alfa-lipoové, 13,4 mcg chromu (33,333 % DDD)

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy a minerály
Hmotnost: 0.126 kg