Hořčík - Magnesium bisglycinate - hořčík vázaný v organické sloučenině

Kód: 062
305 Kč
Skladem

Hořčík - významná esenciální živina, kterou organismus neumí vyrobit a musí být přijata potravinou. Účastní  se v organismu mnoha metabolických reakcí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hořčík je esenciální živina, kterou organismus nutně potřebuje, neumí ji ale vyrobit. Proto musí být přijat v dostatečné míře potravou. Nedostatečný příjem hořčíku je poměrně častý, sami si podle níže uvedených tabulek můžete odhadnout, jak na tom asi jste ve vaší výživě. Ale i když ve výživě hořčík máte obsažen, nemusí vám stačit. Hořčík se totiž ve zvýšené míře vylučuje při konzumaci alkoholu, užívání celé řady léků, více se spotřebovává při stresech, konzumaci sladkostí.

Hořčík se podílí v lidském organismu přibližně na 700 různých metabolických reakcích. Je součástí různých enzymů. Prakticky všechny důležité orgány potřebují hořčík pro svou správnou činnost a detailní popis všech biochemických reakcí v organismu by zabral celou knihu. Jeho důležitost se dá zjednodušen vyjádřit pomocí následujících zdravotních tvrzení povolených EFSA (European Food Safety Authority (Evropská komise pro bezpečnost potravin):

Hořčík přispívá: 1/ke snížení míry únavy a vyčerpání, 2/ k elektrolytické rovnováze, 3/k normálnímu energetickému metabolismu, 4/ k normální činnosti nervové soustavy, 5/k normální činnosti svalů, 6/ k normální syntéze bílkovin, 7/ k normální psychické činnosti, 8/k udržení normálního stavu kostí, 9/k udržení normálního stavu zubů 10/Hořčík se podílí na procesu dělení buněk.

Pokud tedy cítíte, že váš organismus vykazuje některé nenormální stavy, je vhodné prozkoumat váš příjem hořčíku.

Abyste se ve svém příjmu hořčíku mohli lépe zorientovat, uvádíme denní doporučené dávky hořčíku. Jedná se o minimální dávky, které byste měli denně mít ve své stravě. Jsou trochu odlišné pro muže a ženy - jako první uvádíme hodnoty  pro dospělé muže (v závorce jsou uvedeny hodnoty pro ženy): 15-18 let: 400 mg (350mg), 19-24 let 400 mg (310 mg), 25-50 let - 350 m (300mg), 51-65 let - 350 mg (300 mg), nad 65 let- 350 mg (300 mg).

Tuto dávku hořčíku je poměrně složité potravou získat, když uvážíte, že potravinové zdroje obsahují následující množství hořčíku:

Název potraviny

Obsah Hořčíku mg/100gr potraviny

sýr,cihla

24

tvaroh normální

5

smetana polotučná

10

mléko,tekuté,3,25% tuku

13

jogurt,bílý,plnotučný

12

vejce,celé,vařené,smažené

11

kuře -maso s kůží, dušené

19

šunka obyčejná

19

vepřová kýta,pečená (středně tučná)

22

makrela,různé druhy,pečené

36

tuňák pečený

44

mandle

275

ořech- kešu,restovaný na sucho,bez soli

260

kokos sušený,neslazený

90

fazole ledviny,červené,zralé,vařené bez soli

45

fazole bílé,zralé,vařené bez soli

63

hrášek sterilovaný,normální,pevná i tekutá část

17

kompot-meruňky

10

jablko ,syrové,se slupkou

5

zelí čínské -syrové

19

brokolice syrová

25

fazolové lusky,syrové

25

petržel syrový

50

chléb vícezrný- směs obilí,včetně celozrného

53

chléb žitný

40

chléb pšeničný

46

čokoláda hořká

115

čokoláda mléčná

60

rýže bílá,vařená neobohacená

12

Poznámka: klienti, kteří se řídí našimi regeneračními programy mají v programu správně propočítanou plnohodnotnou výživu, která obsahuje i dostatečné množství hořčíku. Příjem některých živin (včetně hořčíku) se většinou posiluje první tři měsíce pomoci přípravku Forte D+E+Mg+Zn. Pokud tento přípravek přestanete užívat (např. kvůli již dostatečné hladině vitaminu D nebo E), je vhodné hořčík doplňovat právě tímto přípravkem.

Obsah balení: 90 tobolek (celková váha tobolek 87,3 g)

Obsah 1 tobolky: 125 mg hořčíku (ve vstřebatelné chelátové formě)

Distributor: Centrum řízené regenerace s.r.o.

Země původu: Česká republika

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy a minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.12 kg