Forte D + E + Mg + Zn – užitečný komplex: vitamin D3 a vitamin E ve vysokých dávkách, Hořčík v organické sloučenině (laktát hořečnatý), Zinek v organické sloučenině (citran zinečnatý)

Kód: 061
295 Kč
Skladem

Výrobek kombinuje důležité vitaminy D3 ( cholekalciferol), E (alfa tokoferol) ve vysokých dávkách a minerály hořčík a zinek v dávkách potřebných pro regeneraci organismu. Minerály jsou obsaženy v organicky vázaných sloučeninách (laktát hořečnatý, citran zinečnatý). Tím se velmi podobají organickým sloučeninám, ve kterých jsou tyto minerály vázány v běžných potravinách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobek kombinuje důležité vitaminy D, E ve vysokých dávkách (tzv. megadávkách) a minerály hořčík a zinek v dávkách potřebných pro regeneraci organismu. Velkou výhodou je to, že minerály jsou obsaženy v organicky vázaných sloučeninách (laktát hořečnatý, citran zinečnatý). Tím se velmi podobají organickým sloučeninám, ve kterých jsou tyto minerály vázány v běžných potravinách (např. mléko, ořechy, zelenina, luštěniny apod.). Organismus s organickými sloučeninami běžně pracuje a i sám při metabolismu vytváří.  Výrobek je navržen tak, aby uživatel dostal rychle dostatečné dávky živin k doplnění zásob (předpokládaná doba užívání je 3 měsíce). Tato originální kombinace je pro spotřebitele výhodnější, než nakupovat samostatně jednotlivé vitaminy a minerály (ve srovnatelné organické kvalitě).  Výrobek je speciálně navržen pro speciální regenerační programy pro počáteční tříměsíční období, kdy je posílit výživu právě o tyto důležité živiny a doplnit nízké zásoby. Tyto živiny nenahrazují pestrou stravu, ale právě ve spojení s dobře naplánovanou výživou se dosahuje nejlepších parametrů výživy.

Přípravek FORTE D + E + Mg + Zn a přípravky Re-Startin C a Re Startin B +  jsou základní doplňky stravy, kterými doporučujeme doplňovat jakoukoliv výživu každému (i těm, kdo se neřídí našimi regeneračními programy). Prospěch totiž zaznamená každý. Tyto prvky při běžném stravování a životním stylu lidem často chybí.

Po skočení tříměsíčního užívání se doporučuje provést laboratorní kontrolu hladin vitaminu D3 (cholekalciferolu) a vitaminu E (alfa - tokoferolu) v krví. V dalším užívání pak pokračovat v závislosti na změřených hodnotách. Laboratorní zkouška je jediná cesta, jak skutečně zjistit, zdá máme správné hodnoty těchto důležitých vitaminů v organismu. Jejich význam pro organismus vyjadřují i dále uvedená zdravotní tvrzení.

 

Tento výrobek obsahuje nejčastější nedostatkové živiny, které se běžnou potravou jen obtížně doplňují. Vitamin D je pro organismus velice důležitý, byl objeven prakticky ve všech lidských buňkách. Odborná literatura ale uvádí, že nejméně dvě třetiny všech lidí, kteří žijí v severních zeměpisných šířkách, mají menší nebo větší nedostatek vitamínu D (především v zimních měsících). Jeho zdroje v potravě jsou omezené (především ryby, játra, vaječný žloutek). Lidský organismus je uzpůsoben k tomu, aby se vitamín D3 tvořil v kůži působením slunečního záření – pomocí ultrafialových paprsků UVB  (z derivátu cholesterolu vzniká cholekalciferol - vitamínu D3.).  To však je pouze ideální stav. UVB neprochází skrze mraky a někdy neproniká ani skrze ozónovou vrstvu. Pokud je Slunce nízko, jeho paprsky dopadají k Zemi pod ostrým úhlem (méně než 47°), UVB záření se odráží od ozónové vrstvy a téměř vůbec k nám neproniká. Záření Záření UVA toto působení nemá. Můžeme se celým tělem vystavit na slunce, opálit se (UVA záření), ale nezískáme žádný vitamín D.   

Dokonce i plavčíci, kteří se pohybují na plážích v Kalifornii a je předpoklad, že jsou stále na sluníčku, měli podle laboratorních testů nízké hodnoty vitaminu D3. (Vysvětlení: u lidí s tmavou pokožkou případně opálenou pletí, organismus přeměňuje na vitamin D3 méně, navíc při trvalém pohybu na pláži zřejmě plavčíci významně používají krémy s ochrannými filtry). Množství vytvořeného vitamínu D3 v organismu totiž snižují ochranné krémy, časté koupele v horké vodě, suchá kůže starších lidí, zahalování těla a znečištění ovzduší.

Podobně je často nedostatkový i prvek hořčík, který organismus potřebuje např. pro činnost nervů. Organismus ho vylučuje např. při konzumaci alkoholu.  Vzhledem k tomu, že náš národ patří k největším pijákům piva na světě, dá se předpokládat, že podobně jako v USA i Češi trpí nedostatkem těchto minerálů.  Zinku je v běžné potravě také málo a organismus ho také více vylučuje při pití alkoholu.

 

 

Dále uvádíme povolená zdravotní tvrzení pro obsažené živiny (vitaminy a minerály)

 

Význam Vitaminu D:

Vitamin D přispívá k normální hladině vápníku v krvi 
Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí
Vitamin D přispívá k udržení normální činnosti svalů 
Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu zubů 
Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému 
Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk 


Význam Vitaminu E:

Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem 
 

Význam Hořčíku:
Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
Hořčík přispívá k elektrolytické rovnováze
Hořčík přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
Hořčík přispívá k normální činnosti nervové soustavy
Hořčík přispívá k normální činnosti svalů
Hořčík přispívá k normální syntéze bílkovin
Hořčík přispívá k normální psychické činnosti
Hořčík přispívá k udržení normálního stavu kostí
Hořčík přispívá k udržení normálního stavu zubů
Hořčík se podílí na procesu dělení buněk

Význam Zinku:

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů

Zinek přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím

Zinek přispívá k normální syntéze DNA

Zinek přispívá k normální plodnosti a reprodukci

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu makroživin

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu mastných kyselin

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu vitaminu A

Zinek přispívá k normální syntéze bílkovin

Zinek přispívá k udržení normálního stavu kostí

Zinek přispívá k udržení normálního stavu vlasů

Zinek přispívá k udržení normálního stavu nehtů

Zinek přispívá k udržení normálního stavu pokožky

Zinek přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi

Zinek přispívá k udržení normálního stavu zraku

Zinek přispívá k normální funkci imunitního systému

Zinek přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

Zinek se podílí na procesu dělení buněk

Údaje uvedené na etiketě:

Název výrobku: FORTE D + E + Mg + Zn

Doplněk stravy v želatinových tobolkách

Obsah 90 tobolek (84 g) 

Výrobek obsahuje v 1 tobolce: Vitamin D3 - 25 mikrogramů, vitamin E - 15 mg, hořčík 70 mg, zinek 7,5 mg.(složení od 1.10.2020)

Vitamin D3 - 25 mikrogramů, vitamin E - 50 mg, hořčík 50 mg, zinek 3.75 mg. (složení do 30.9.2020)

Návod k použití: doporučuje se užívat 1 až 3 tobolky denně, nejlépe ráno, v poledne a večer. Při zahájení regenerace užívat 3 tobolky denně po dobu 3 měsíce. Poté příjem vysokých dávek ukončit. Před dalším užíváním si nechat laboratorně zkontrolovat hladinu vitaminu E a D 3 v krvi. Po dosažení normální hladiny vitaminu D a E přijímat jen udržovací dávky přípravku, tj. 1 tobolku za 2 dny.  

Složení: laktát hořečnatý, Dl-alfa-tokoferyl acetát, citran zinečnatý, cholekalciferol, pomocné látky (maltodextrin, stearan hořečnatý, talek), želatinová tobolka

Země původu: Česká republika

Výhradní distributor: Centrum řízené regenerace s.r.o., Mladenovova 3233/7, 143 00 Praha 4,

eshop: www.ozdravime.cz, tel. 777 143 283

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy a minerály
Hmotnost: 0.13 kg