Citrát vápenatý - vápník vázaný v organické sloučenině - Doplněk stravy

Kód: 060
345 Kč
Skladem

Vápník – Citrát vápenatý, Doplněk stravy, 200g prášku.
Zdroj vápníku – vápník vázaný v organické sloučenině.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vápník je potřebný pro udržení normálního stavu kostí a zubů, přispívá k normální činnosti svalů a k normálnímu energetickému metabolismu. Vápník přispívá k normální srážlivosti krve, k normální funkci nervových přenosů, k normální funkci trávicích enzymů. Vápník se podílí na procesu dělení a specializace buněk.
 
Citrát vápenatý je organická sloučenina, která vzniká navázáním vápníku na kyselinu citrónovou. Tato sloučenina vzniká přirozeně i při biochemických reakcích v lidském  organismu, takže organismus ji umí využít.
 
Vápník a acidobazická rovnováha organismu
Organismus využívá vápník společně s ostatními tzv. zásadotvornými minerály (draslík, hořčík a sodík) k neutralizaci kyselin, které v organismu průběžně vznikají z tzv. kyselinotvorných prvků (síra, fosfor, chlor). Acidobazická rovnováha patří k absolutním prioritám organismu a stálé pH krve organismus udržuje i za cenu narušení jiných systémů v organismu. Pokud organismus nepřijme zásadotvorné minerály v dostatečné míře potravou, čerpá tyto minerály ze zásobních zdrojů – např. vápník z kostí. Stav kostí má pro organismus nižší prioritu než udržení acidobazické rovnováhy. Při dlouhodobé převaze potravin, které obsahují hlavně kyselinotvorné prvky (hlavní zdroje jsou maso, ryby, obilniny) nad zásadotvornými potravinami (ovoce, zelenina, brambory) tak může dojít k vyčerpání zásob těchto zásadotvorných minerálů. Tímto mechanismem dochází i odčerpání vápníku z kostí a následně k osteoporóze.

Význam vápníku pro organismus. Povolená zdravotní tvrzení:

Vápník
Vápník přispívá k normální srážlivosti krve
Vápník přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
Vápník přispívá k normální činnosti svalů
Vápník přispívá k normální funkci nervových přenosů
Vápník přispívá k normální funkci trávicích enzymů
Vápník se podílí na procesu dělení a specializace buněk
Vápník je potřebný pro udržení normálního stavu kostí
Vápník je potřebný pro udržení normálního stavu zubů

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy a minerály
Hmotnost: 0.25 kg